Cildin genç görünümünü sürdürmesi herkesin isteyeceği bir durumdur. Bunu sağlamak için yaşlanma karşıtı ürünler kullanmak gerekir. Doğal ya da kimyasal çok sayıda uygulama seçeneği mevcuttur. Bu amaçla kullanılacak kozmetik kremler yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan kırışıklıkları en aza indirir. Genel olarak cildi sıkılaştırır ve yeni kırışıklık oluşmasını yavaşlatır. Cilt zamanla içsel ve dışsal sebeplerden dolayı genç ve canlı görünümünü kaybeder. Bunu önlemek ve geciktirmek için cilt sağlığına dikkat etmek gerekir. Yaşlanma doğal bir süreç olmasına karşın getirdiği etkiler en aza indirilebilir. Bilimsel alt yapısı olan doğru uygulamalar ile yaşlanma belirtileri hafifletilerek sürecin yavaşlaması sağlanabilir.

 

Yaşlanma karşıtı denildiğinde genellikle akla ilk olarak kremler gelir. İleri yaş belirtilerinin ilk görüldüğü yer cilt dokusu olup özellikle göz çevresinde belirgin durumlar ortaya çıkar. Bunları geciktirmek amacıyla yapılacak uygulamalara doğru karar vermek gerekir. Kolajen miktarında azalma, yetersiz antioksidan içerikli beslenme, UV ışığına doğrudan maruz kalma, düzenli olarak C vitamini alınmaması gibi durumlar yaşlanma belirtilerinin daha hızlı şekilde görülmesine neden olur.

 

Yaşlanma Karşıtı Kremler Ne İşe Yarar?

Farklı içerikler ile üretilen yaşlanma karşıtı ürünler uzman ekipler 26tarafından hazırlanmış olmalı ve güvenilir adreslerden satın alınmalıdır. Cildi sıkılaştırmak için kullanılan bu kremler var olan kırışıklıkların azaltılmasını destekler. Genellikle 40 yaşından sonra bu tür kremlere ihtiyaç duyulur. Kremlerin fayda edebilmesi için içerisinde vitaminler, antioksidan maddeler ve yağlar içermesi gerekir. Cildin yoğun nem almasını sağlayan yaşlanma karşıtı kremler çoğunlukla aloe vera yağı, zeytin yağı, C, B, ve E vitamini gibi değerler içerir. Özellikle göz çevresi için kolajen içerikli kremlerin kullanılması tavsiye edilir. Bu bölge narin bir yapıda olduğundan daha hassas davranılmalıdır.

 

Önceki İçerikVücut Losyonu – Bathandbodyworks.com.tr
Sonraki İçerikBitlo CEO’su Mustafa Alpay ve Çalışma Hayatı