Bill Gates gerek teknoloji dünyasına katkıları gerek yatırımları gerekse de serveti ile dünyanın en çok tanınan kişileri arasında yer alıyor. Böylesine bir insan da başta girişimciler olmak üzere birçok insanın dikkatini çekiyor. Hayatları, yaşam tarzları sürekli merak konusu oluyor. Bu noktada Bill Gates düzenli aralıklarla okuduğu kitaplardan belirlediği 5 tanesini insanlar ile paylaşıyor. Bu yıl paylaştığı kitaplar için de Bill Gates “Nedeni ne olursa olsun, bu yıl yaz okuma listemdeki kitapların çoğu, insanlar çevrelerindeki dünyayla çatıştığında neler olduğuna değiniyor” diye belirtiyor. Peki Bill Gates’in bu 5 kitaptan oluşan listesinde hangi kitaplar yer alıyor?

Bill Gates’in düzenli olarak her yıl kitap tavsiyesinde bulunmaya devam ediyor. Kendi okuyacağı kitapları okurları ve takipçileri ile paylaşıyor. Bu yıl paylaştığı 5 kitap da;

 

l Thomas Gryta ve Ted Mann’ın kaleminden çıkan Lights Out: Pride, Delusion and the Fall of General Electric.

l Elizabeth Kolbert tarafından yazılan Under a White Sky: The Nature Of The Future.

l ABD’nin eski başkanı Barack Obama tarafından yazılan A Promised Land.

l  Richard Powers tarafından yazılan The Overstory

l Matt Richtel tarafından kaleme alınan An Elegant Defense: The Extraordinary New Science Of The Immune System: A Tale İn Four Lives oluyor.

Bill Gates bu yıl yaz aylarında okumak üzere seçtiği 5 kitabı bizlere bu şekilde sunuyor. Güncel olaylardan General Electiric gibi bir firmanın nasıl yolun sonuna geldiğine kadar birçok noktaya değinen kitaplar bu yıl Gates’in okuma listesinde yer alıyor. Eğer siz de okumaya hevesliyseniz ve güncel olaylara, yapılan hataların sonuçlarına merak duyuyorsanız bu kitapları kaçırmadan okumanızı tavsiye ederiz. Bill Gates’in buna benzer paylaşımlarını görmek için de Gates Notes adlı bloğunu takip edebilirsiniz.

 

Önceki İçerikBMW XM Konsept
Sonraki İçerikTeknolojinin Dili İngilizce