Otomobil üreticileri yeni modellerini tanıtmaya devam ediyor. BMW’de yeni konsept otomobili olan XM’i geçtiğimiz günlerde tanıttı. Yeni model özellikle tasarımı ile insanların dikkatini çekti. Köşeli hatlara ve sert bir bakışa sahip olan model, BMW’nin böbrek tasarımını da fazlası ile vurguluyor. https://www.bmw.com.tr/tr/topics/fascination-bmw/bmw-concept-vehicle/bmw-concept-xm.html

BMW XM Konsept

Tanıtılan yeni otomobil 750 beygire kadar güç ve 1000 NM tork üretiyor. Dışarıdan bakılınca her ne kadar elektrikli bir otomobil gibi dursa da hybrid bir araç bizi karşılıyor. V8 bir motorun yanında elektrik motoru aracın içerisinde yer alıyor. Araç 80 km’ye kadar sadece elektrik ile gidebiliyor. Bu sayede şehir içinde hem sıfır emisyon ile ilerliyor hem de ekonomik olarak ucuza ulaşım sağlıyor.

Aracın iç tasarımına geçtiğimizde ise BMW’den tanıdığımız bir iç ortam bizi karşılıyor. BMW’nin yeni elektrikli modellerinde kullanmaya başladığı Mercedes-Benz’in eski ekranlarına benzeyen çift ekran bizi karşılıyor. Bunun yanında havalandırma kanalları tamamen baştan yapılmış durumda. Havalandırma kanallarının ortasında da iklimlendirme seçenekleri bulunuyor. Bu sayede klima menüsünü tasarımın içinde göze batmadan yedirilmesi sağlanmış. BMW bu yeni kokpitinin tamamen sürücü odaklı olduğunu ve sürücünün yoldan gözünü ayırmadan her şeye en rahat şekilde ulaşabilmesini sağlamak amacı ile geliştirdiğini belirtiyor.

BMW XM Konsept

Araçta şoför kadar yolcularda düşünülmüş durumda. Özellikle arka kısım üstün kalite malzemeler, görsel olarak güçlü yüzeyler ve inanılmaz detaylar ile lüksü ve prestiji öne çıkarmış durumda. Aracın tavanında yer alan ışıklandırma da aracın hem iç ortamına ayrı bir hava katıyor hem de yine lüks ve prestijli bir ortam sunuyor.

BMW XM Konsept Fiyatı

BMW’nin yeni aracı henüz konsept aşamasında olduğu için fiyatı belirlenmiş durumda değil. BMW’nin bu yeni modelinin fiyatının ne kadar olacağı bilinmiyor. Fakat BMW’nin üst serilerinde yer alacağı için ucuz bir araç olmayacağı da aşikâr.