Telefon firmaları her yıl yeni modellerini tanıtıyor. Yeni modelleri arasında da mevcut teknolojinin tüm imkanlarını kullandığı, en iyi kamerayı, işlemciyi ve teknik alt yapıyı koyduğu telefonlarını da piyasaya sürüyor. Bu tür modellerde halk arasında “amiral gemisi” modeller olarak adlandırılıyor. Firmalar bu modelleri ile hem kullanıcılarının her türlü ihtiyacına yanıt vermeyi hem de biraz teknolojinin şovunu yapmayı amaçlıyor. Peki en iyi amiral gemisi telefonlar hangileri?

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G

Samsung en çok model duyuran markalardan birisi. Bu markanın birden fazla amiral gemisi olmuş durumda. Amiral gemisi modellerden ilki katlanabilir yapıda olan Z Fold serisi. Snapdragon 888 işlemcisi, 12 gb rami, Dynamic Amoled katlanabilir ekranı ile teknolojinin tüm imkanlarından faydalanıyor. Bunun yanında 5G teknolojisine de destek sunuyor. Samsung’un bu amiral gemisi fiyatı ile de bu tabiri hak ediyor. Şu anda Türkiye satış fiyatı 25 Bin TL’nin üzerinde yer alıyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Samsung’un bir diğer amiral gemisi modeli de S21 Ultra olarak karşımıza çıkıyor. Exynosa 2100 işlemcisi, 12 veya 16 gb ram seçeneği ile Z Fold kadar güçlü bir yapıyı bize sunuyor. Z Fold’dan farklı olarak katlanabilir bir tasarıma sahip olmaması ve daha standart bir tasarıma sahip olması yer alıyor. Fiyat olarak da yaklaşık 20 Bin TL fiyat ile satılıyor.

 

iPhone 13 Pro Max

iPhone 13 Pro Max

Tabii ki telefon dünyasında amiral gemisi değince Apple iPhone serisinden bahsetmeden olmaz. Yeni A15 işlemcisi, artırılmış pil ömrü, 5G desteği, Super Retina XDR ekranı ile teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıyor. Apple’de bu en üst düzey telefonunu (En üst hafıza seçeneği ile birlikte) Türkiye’de 30 Bin TL’yi aşan bir fiyatla satıyor.

 

Önceki İçerikKripto Para Nedir?
Sonraki İçerikBMW XM Konsept