Whatsapp artık yediden yetmişe herkesin kullandığı bir uygulama haline geldi. Hatta öyle ki SMS’in sonunu bile getirdi. Artık insanlar konuşmak ve mesajlaşmak için ilk yol olarak Whatsapp’ı tercih ediyor. Whatsapp’da bu ilgi karşısında kendisini sürekli yenilemeye devam ediyor. Whatsapp’ın son yenilikleri de insanların işini kolaylaştırmaya devam ediyor. Bu tür yenilikler böylesine sık kullanılan bir uygulama için büyük önem taşıyor. Gelin bu yeni Whatsapp özelliklerine hep birlikte bakalım.

Whatsapp’a gelen en büyük özelliklerden birisi Whatsapp Web tarafında oldu. Artık Whatsapp web’de bir kere oturum açtıktan sonra telefona ihtiyaç duymadan mesaj gönderilebiliyor. Telefon çevrim dışı olsa bile Whatsapp Web çalışıyor. Bunun yanında artık Whatsapp Web üzerinden gönderdiğiniz mesajlarda uçtan uca şifreli olarak gidiyor. Bu sayede mesajlarımız çok daha güvenli olarak iletiliyor ve üçüncü bir kişinin mesajlarımıza erişmesi zorlaşıyor.

Çıkartma Önerisi

Gelen yeniliklerden birisi de yazdığımız yazıya (mesaja) uygun olarak çıkartma önerisinde bulunması oluyor. Whatsapp’ın sunduğu geniş sticker seçeneklerinden yazdığımız mesaja uygun olarak artık bize gösteriliyor. Bu sayede çok daha hızlı ve etkin bir şekilde stickerleri kullanma imkânı tanınıyor. Bu sayede derdimizi anlatacak çıkartmayı çok daha kolay bir şekilde bulmamıza ve kullanmamıza olanak tanıyor.

Mesajları Silme

Mesajları silme özelliği uzun süredir olan bir özellik. Fakat mesajları silme sadece mesajı gönderdikten belli bir süre sonrasına kadar çalışıyordu. Artık mesajları istediğimiz zaman silme seçeneğine kavuşacağız. Mesajı yolladığımız kişi mesajı okusa bile silme seçeneğimiz olacak.

Fotoğraf Düzenleme

Fotoğraf düzenleme özellikleri de Whatsapp’da mevcut olan özelliklerden birisi. Fakat buradaki yenilik bu düzenleme özelliklerinin masaüstü uygulamasına da getirilmiş olması. Artık sadece telefon üzerinde değil bilgisayar üzerinde de bu özellikleri kullanıp karşımızdaki kişiye göndereceğimiz fotoğrafları düzenleyebileceğiz.

 

Önceki İçerikYouTube 2021 Yılının En Çok İzlenen Videoları
Sonraki İçerikKripto Para Nedir?