Huawei, Türkiye’de yaptığı bir sunumda Huawei MateBook D16 dizüstü bilgisayarlarının özellikleri ve satış fiyatı hakkında bilgiler verdi. Serinin diğer modeli olan MateBook D15’in özelliklerine ve tasarımına çeşitli yeni özellikler getirilerek piyasaya sürülecek olan bu yeni modeldeki en dikkat çeken ayrıntı ekran boyutudur.

Huawei MateBook D16 dizüstü bilgisayarı ince ve geniş ekran tasarımı, tam boyutlu klavyesi, ram bellek kapasitesi ve diğer çeşitli özellikleriyle oldukça ilgi çekeceğe benziyor. Ayrıca kasasında metal kullanılması da hem iş hayatında hem de normal kullanım için oldukça şık bir görüntü sunmaktadır.

Huawei MateBook D16 Dizüstü Bilgisayarı

Huawei MateBook D16 Özellikleri

Huawei MateBook D16, 1.7 kg ağırlığında olan ve sadece uzay grisi rengiyle piyasaya sürülecektir. 60 Hz ekran yenileme hızına ve 137 PPI seviyesine sahip olan cihazda 16.1 inç Full HD IPS ekran yer almaktadır. Bu ekran IPS özelliği ile çapraz bir açıdan bakıldığında hiçbir şekilde yansıma yapmaz. 1080P FullView çözünürlük sunan ekran, %90 ekran gövde oranına sahiptir. Görüntü özellikleri arasında sRGB renk desteği de yer almaktadır. Bu dizüstü bilgisayar 1.7 kg ağırlığında olup 234 x 396 x 18,4 mm ebatlarındadır.

Altı çekirdekli AMD Ryzen 5 4600H işlemcisi yer alan dizüstü bilgisayar, tek tuş özelliğiyle performans moduna ya da Office moduna geçmektedir. Performans modu sayesinde yüksek sitem gereksinimi isteyen uygulamaları istenilen hızda kullanabilirsiniz. MateBook D16 dizüstü bilgisayarında 65 W hızlı şarj özelliği mevuttur ve bu dizüstü bilgisayarı 15 dakika şarj ettiğinizde 2 saat kullanabilirsiniz. Ayrıca cihazın SuperCharge özellikli pili, bilgisayar kapalı olduğunda 10 W kapasitesine kadar ters şarj özelliğiyle diğer cihazları şarj edebilirsiniz. Bu sayede yanınızda ekstra powerpank gibi cihazlar taşımanıza gerek kalmayacaktır. Windows 10 işletim sistemiyle piyasa sürülecek olan bilgisayarda parmak izi okuyucu, Huawei Share, web kamerası gibi ek özellikler yer almaktadır.

 

Bilgisayarın dahili depolama alanı 512 GB kapasitesine sahip olan NVMe PCle SSD yer almaktadır. Ayrıca bilgisayar 8 GB ve 16 GB olmak üzere iki farklı ram özelliğiyle piyasaya sürülecektir. Arka aydınlatmalı özelliği olan Membran klavyenin yer aldığı bilgisayarda, kaliteli ses verebilen sağ ve solda yer alan hoparlörler yer almaktadır. Bilgisayar Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 gibi bağlantı özelliklerini desteklemektedir. Cihazda 2 adet USB-A 3.1 ve 2 adet USB-C girişi ve bir de 3.5 mm’lik kulaklık girişi yer almaktadır.

Huawei MateBook D16 Fiyatı

Huawei MateBook D16 Fiyatı Türkiye piyasası için şu şekilde belirlenmiştir.

  • Huawei MateBook D16 8 GB Ram ve 512 GB SSD yer alan cihazın fiyatı 6.999 TL’dir.
  • Huawei MateBook D16 16 GB Ram ve 512 GB SSD yer alan cihazın fiyatı 7.999 TL’dir.
Önceki İçerikSüpernova: Yıldız Patlamaları
Sonraki İçerikNFT Nedir?