Vücutta ayak, el ve gövde bölgelerinin derileri daha kalın olduğundan bunları nemli tutmak için vücut losyonu kullanmak gerekir. Sıvı bir formda üretilen bu cilt bakım ürünleri günlük cilt bakımına uygun şekilde geliştirilmiştir. Diğer vücut sütü ve yağları ile kıyaslandığında içerisinde daha fazla miktarda su bulundurur. Cildin nemli görünümünün korunmasına yardımcı olan losyonların duş sonrasında kullanılması tavsiye edilir. Sıcak duşun ardından vücuttaki tüm gözenekler açılacağından krem daha etkili hale gelecektir. Eğer ciltte nem kaybı gibi sorunlar mevcutta bu kaybı gidermek için losyon kullanımına ihtiyaç olacaktır.

 

Genellikle vücut losyonu vücut kremleri ile karıştırılır. Bu iki ürün arasındaki en önemli fark losyonun daha hafif yapıda olmasıyla ortaya çıkar. Akışkan ve hafif olması sebebiyle özellikle yaz aylarında losyonlar daha fazla tercih edilir. Buna kıyasla kremler yoğun bir dokuya sahiptir ve sıcak günlerde kullanımı vücutta ağırlık yapabilir. İstenen olumlu etkiyi alabilmek için vücut tipine uygun losyonların seçilmesi gerekir.

 

Vücut Kremi

Nemlendirici vücut ürünlerinin genel ismi olan vücut kremi her cilt tipi için kullanılabilir. Vücudun nem düzeyini dengelemeye yardımcı olan bu ürün kaybedilen nemi geri kazandırır. Cilde daha pürüzsüz ve parlak bir görünüm sağlayan kremlerin yüz hariç diğer bölgelere sürülmesinde sakınca yoktur. Vücut için en iyi kremi seçerken içeriğinde mümkün olduğunca az kimyasal bulunan kremler tercih edilmelidir. Doğal ve organik yapıda olan, vücudu besleyen kremler daha sağlıklı olacaktır. Cildin yapısına göre hızlıca emilen vücut kremi ortalama on dakika içerisinde ciltte kaybolur. Düzenli olarak kullanıldığında kısa süre içerisinde ciltte yumuşaklık fark edilecektir. Derinlemesine temizlik ve bakım için duştan sonra ve gece yatmadan önce bu tür kremlerin sürülmesi önerilir.