Yazının ilk bölümünde Miles&Smiles programını genel hatlarıyla ele aldık ve nasıl mil kazanılacağını inceledik. Bu bölümde kazanılan miller ile kazanılan farklı kart statüleri ile ne tür hak ve ayrıcalıklar elde edildiğine bakacağız.

Klasik Kart

Programın başlangıç ​​kartı. Açıkçası bu kartın mil biriktirme hakkıyla bir ilgisi yok. Sisteme kayıt olduğunuz için profilinizde belirlediğiniz yemek tercihiniz her uçuşta sizin için uçağa otomatik olarak yüklenir. Ancak bunun büyük bir ayrıcalık olmadığını ve daha çok bir reklam aracı olarak kullanıldığını belirtmek isterim. Çünkü bunu Miles&Smiles üyesi olmadan da yapabilirsiniz.

Klasik Plus Kart

Son 12 ayda 25.000 statü mili toplamayı başarırsanız Classic Plus karta sahip olabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, herhangi bir karta upgrade yaptığınızda o kartın geçerlilik süresinin 2 yıldır. Bu süre sonunda bu karta 2 yıl daha sahip olmak için son 12 ayda 17.000 veya 2 yılda 35.000 durum mili toplamanız gerekir.

Programın sunduğu ayrıcalıkların bu kartla başladığını söyleyebiliriz. Öncelikle uçuşlarda 10kg ekstra bagaj hakkınız var. Ayrıca iç hat uçuşlarında Business Class kontuarlarında uzun kuyruklarda beklemeden check-in yapabilirsiniz. Ayrıca iç hat uçuşları için ekonomik biletiniz olsa bile CIP salonlarını kullanabilirsiniz. Bir önceki yazımda bahsettiğim aile fertlerinin uçuş millerinin tek bir hesapta toplanması bu kartla başlayan bir özellik. Kart sahibi eşi ve 25 yaş altı çocuklarının millerini kendi hesabından tahsil edebilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki aile fertlerinin milleri statü milleri olarak değil bonus miller olarak kredilendirilir.

 

Elit Kart

Altın rengi olan bu kart, getirdiği büyük ayrıcalıklarla gerçekten çok özel. Elite Card sahibi olabilmek için Classic Plus ile son 12 ayda 40.000 statü mili toplamış olmak gerekir. Bir sonraki karta geçiş için son 12 ayda 30.000 veya 2 yılda 45.000 mil biriktirmek gerekiyor. Bu yurt dışında ikamet eden üyeler için biraz daha avantajlı, son 12 ayda 25.000 veya 2 yılda 37.500 statü mili toplayarak uzatabiliyorlar. üyeler.

Elite kart sahipleri çok geniş haklara sahiptir. Business Class ile uçmasalar bile ekonomi sınıfı uçuşlarında ücretsiz internet bağlantısı alabilirler. Tüm iç ve dış hat uçuşlarında CIP salonlarına girebilirler. Aile bireyleri de bu haktan herhangi bir ek ücret ödemeden yararlanabilmektedir. Ayrıca bu kart, uçuş sınıfı fark etmeksizin hem iç hem de dış hat uçuşlarında Business Class kontuarlarında check-in yapma hakkı sağlar. 20 kilo ekstra bagaj hakkı ve ek bagaj hakkı olan uçuşlarda +1 bagaj getirme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Normal müşteri hizmetlerine ek olarak, 0212 465 23 02 özel hattı, size danışmanlık hizmeti vermek için günün her saati hizmetinizdedir. Bu hizmet yurtdışında “concierge hizmeti” olarak bilinmekte ve her konuda hızlı ve özel destek alma hakkı sağlamaktadır. Son olarak Business Class’ta seyahat ettiklerinde yanlarındaki yolcuya %50 indirimli Business Class olma hakkı veriyorlar.

 

Elit Plus Kart

Bu nadir siyah kart, seyahat etmeyi seven birçok insan gibi benim için bir rüyanın gerçekleşmesidir. O kadar özel ayrıcalıkları var ki, elde edilmesinin neden bu kadar zor olduğu anlaşılabilir. Elite PLus’a sahip olmak için Elite Card ile son 12 ayda 80.000 statü mili toplamak gerekir. Kartınızın vadesini uzatmak için son 12 ayda 40.000 veya 2 yılda 60.000 durum mili toplamanız gerekir.

Ayrıcalıklarınızın başına bir yer garantisi koymanız yanlış olmaz sanırım. Bu kart üyeleri uçuşlarda son dakikada dahi önceliğe sahiptir. İç ve dış hat uçuşlarında CIP lounge kullanım hakkı, ekstra mil kazanma imkanı ve 35kg veya +1 bagaj hakkı bu kartın getirdiği ayrıcalıklar arasındadır. Ayrıca uçuşlarda ücretsiz internet hakkına sahiptirler. Ayrıca yılda 2 kez mil kullanmadan ücretsiz bilet yükseltme özelliği bulunmaktadır. Son olarak 40.000 mil karşılığında 3 kişiyi Elite Card statüsüne yükseltebilirler. Ayrıca dünyanın her yerindeki havalimanlarında bulunan Star Alliance Business dinlenme salonlarını ücretsiz olarak kullanabilirler.

Önceki İçerikXiaomi mijia smart home 360 derece dönebilen kızılötesi gece görüşlü ip kamera hd 1080p
Sonraki İçerikSon bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilememiştir