İlaç Marka İsmi: LORNOX 8 mg IM/IV Enjeksiyonluk Çözelti Hazırlamak İçin Toz ve Çözücü (1 flakon+1 ampul)
Endikasyon bilgisi: Lornoksikam adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Bu etken madde ağrı kesici özelliği yanında iltihaba bağlı durumların tedavisinde etkilidir. LORNOX, kireçlenme, iltihaplı eklem romatizması, akut gut ağrıları,  kaza veya yaralanmalara bağlı oluşan şişlik ve ağrı, ağrılı regl dönemi ve ameliyat sonrası ağrı gibi vücutta hafif ya da orta şiddetli meydana gelen ağırlarda, eklem iltihaplanmalarında; analjezik ve nonsteroid antiinflamatuvar olarak.
LORNOX 8 mg sırasıyla, Kas İskelet Sistemi; Antienflamatuar ve antiromatikler (nonsteroid); Oksikamlar ve lornoksikam olarak sınıflandırılmış şekilde, M01AC05 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz LORNOX, ABDİ İBRAHİM İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

QUANDO 8 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri ( Endikeleri, QUANDO ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi QUANDO 8 mg Enjektabl Toz İçeren Flakon hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar. )

QUANDO 8 mg Enjektabl Toz İçeren Flakon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
QUANDO 8 mg Enjektabl Toz İçeren Flakon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

QUANDO 8 mg Enjektabl Toz İçeren Flakon kısa ürün bilgisi
QUANDO 8 mg Enjektabl Toz İçeren Flakon kısa ürün bilgisi

QUANDO da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. QUANDO ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
QUANDO’u size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Önceki İçerikLORNOX FAST 8 mg Film Kaplı Tablet, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır
Sonraki İçerikMonax 5 Mg 28 Çiğneme Tablet Prospektüsu