Metaverse son günlerde hayatımıza hızlıca giren ve her alanda adını duyuran bir kavram olmuştur. Metaverse günlük hayatta her yerde karşımıza çıktığı gibi kripto para piyasalarında da büyük etkiye neden olmuştur. Facebook, Microsoft gibi büyük firmaların da ilgi ile yaklaştığı bu kavram kullanıcılar arasında da hızla yayılmıştır. Peki son günleri kasıp kavuran, geleceğin teknolojisi olacağı söylenen bu metaverse nedir? Coinlerle ilgisi nelerdir?

 

Metaverse Türkçe karşılığı ile meta evren gerçek dünya ile sanal dünyanın bir nevi karışmasıdır. Metaverse denilen bu sanal dünyada sanal evlerin, arabaların sahibi olabilir, bu dünyada dolaşabilir, bu dünya üzerinde yapılacak olan sosyal etkinliklere (tiyatro, sinema, konser) katılabiliriz. Metaverse bize şu anki internetten sonrasını vaat etmektedir. Tüm insanların gerçek yaşamları dışında bir de internet üzerinde sanal yaşamlarının olması ve aynı gerçek hayatta olduğu gibi burada da bir varlıklarının olması ve burada da yaşamaları olarak metaverseyi özetleyebiliriz.

 

Büyük şirketler bu konunun teknolojinin geleceği olduğu konusunda hem fikir olmuş durumdalar. Facebook’dan Microsoft’a birçok firma bu konuda yatırım yapmaya ve bu sanal evreni oluşturmak için çaba sarf etmeye başladılar. Birçok firma ve teknoloji dünyasındaki isim de bu kavramın artık 10-15 yıl içerisinde hayatımızın bir gerçeği olacağı konusunda uzlaşmış durumdalar.

Metaverse Coin Nedir?

Tabii ki bu sanal dünyada kullanmak için sanal bir de para gerekmektedir. Bu metaverse evreninde kullanılmak veya bu evreni yaratmak için oluşturulan paralara da metaverse coinler denmektedir. Metaverse coinler bize bu evrende kullanabileceğimiz veya bu evrenin oluşturulmasında fayda sağlayacak bir yapı sunmaktadır. Son günler metaverse kavramının popüler olması ile de bu tür coinlerde büyük bir yükseliş trendine girmiş ve popüler olmuşlardır.

 

Önceki İçerikBlok Zinciri Nedir?
Sonraki İçerikYouTube Playlist İndirme Nasıl Yapılır?