Duyu Organları » Göze Uygulanan İlaçlar » NONSPESİFİK KONJONKTİVİT » Sempatomimetik İlaçlar » Göze Uygulanan Tetrahidrozolin HCL

Formülü:

0.07596 mg Sodyum borat Damla
%0.5 Tetrahidrozolin hcl Damla
0.1 mg Benzalkonyum klorür Damla
12.318 mg Borik asit Damla
1 ml Distile su Damla
1 mg Edta Damla

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

EYE-VİSOL: göz allerjileri, kataral konjunktivit, toz ve dumana bağlı göz tahrişleri, fazla okumaya bağlı göz yorgunlukları durumlarında beliren ikinci derece konjunktiva ödemi ve hiperemisi ile yanma, kaşıntı, ağrı, aşırı göz yaşarması belirtilerinin giderilmesi semptomatik tedavi amacı ile kullanılır.

Kontrendikasyonları:

EYE-VİSOL; içerdiği maddelere karşı aşırı duyarlılık gösterenlerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

EYE-VİSOL sadece küçük göz tahrişlerinde kullanılmalıdır. 48 saat içinde dinme elde edilmez ise tahriş ve kızarıklık devam eder yada artarsa ilaç kesilmeli ve doktora başvurulmalıdır. Bazı vakalarda tahriş yada kızarıklık, enfeksiyon, gözde yabancı cisim bulunması yada kimyasal kornea travması gibi ciddi göz durumlarına bağlı olabilir ve bir doktorun girişimini gerektirebilir. Şiddetli göz ağrısı, görmede hızla gelişen değişiklik, birdenbire görme alanında yüzen lekeler belirmesi, gözlerin kızarması, ışığa bakarken ağrı yada çift görme halinde, derhal doktora başvurulmalıdır. Glokomlu hastalar bir doktorun tavsiyesi ve gözlemi olmadan, bu ilacı kullanmamalıdır.
İlaç kullanılmadan önce varsa kontakt lensler çıkarılmalıdır.
Doktora danışmadan kullanılmamalıdır. BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

Yan etkiler/Advers etkiler:

İstenmeyen sistemik bir yan etki tesbit edilmemiştir. Bazen lokalize kontakt dermatit gibi yan etkiler görülebilir. Beklemeyen etki görüldüğünde doktorununza başvurunuz.

İlaç etkileşimleri:

Bilinen ve tespit edilmiş bir etkileşmesi yoktur.

Kullanım şekli ve dozu:

Doktorun başka tavsiyesi olmadığı durumlarda, günde 2-3 kez her göze 1-2 damla damlatılır. İlacın bulaşmasını önlemek üzere, şişenin damlalığı hiçbir yere değdirilmemelidir. İlacı kullandıktan sonra damlatma ucunun kapağı kapatılmalıdır. Açılıncaya kadar sterildir. Açıldıktan sonra 15 gün içinde kullanılmalıdır.

Üretici Firma:

Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Telefon: (212) 285 22 90
Email: info@bilimpharma.com

Eye-visol % 0,05 5 Ml Damla
prospektüsü, Eye-visol % 0,05 5 Ml Damla
yan etkileri, Eye-visol % 0,05 5 Ml Damla
neye iyi gelir,
Eye-visol % 0,05 5 Ml Damla
hangi hastalık için