KEMOSET IM/IV ampul için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, KEMOSET ampul ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi KEMOSET IM/IV ampul hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.)

KEMOSET 8 mg IM-IV ampul kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
KEMOSET 8 mg IM-IV ampul kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

KEMOSET 4 mg IM-IV ampul kısa ürün bilgisi
KEMOSET 4 mg IM-IV ampul kısa ürün bilgisi

  1. İlaç Marka İsmi: KEMOSET 8 mg/4 ml IM/IV enjeksiyonluk çözelti içeren ampul-KEMOSET 4 mg/2 ml IM/IV enjeksiyonluk çözelti içeren ampul
  2. Endikasyon Bilgisi: Ondansetron hidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulundurur. KEMOSET Ampul, kanser hastalarında kusma ve bulantı engellenmesinde; antiemetik etki.
  3. KEMOSET Ampul kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, apomorfin, gebelik ilk 3 ay.
  4. Hamilelikte 3 aya kadar C; 3 aydan sonra B kategorisindedir; emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız.
  5. KEMOSET Ampul etkileşimi: Uzun QT sendromu ilaçları, apomorfin hidroklorür, Serotonerjik İlaçlar,
  6. Yan etki: kabızlık, baş ağrısı, vücut ısısında yükselme.
  7. KEMOSET Ampul de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. KEMOSET Ampul ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  8. KEMOSET Ampul sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma; Bulantı ve Kusmada Kullanılan İlaçlar, Serotonin (5HT3) antagonistleri ve ondansetron hcl olarak sınıflandırılmış şekilde, A04AA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz KEMOSET Ampul, DEVA HOLDİNG firmasının ürünüdür.

Önceki İçerikKEMOSET film tablet, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır
Sonraki İçerikLORNOX FAST 8 mg Film Kaplı Tablet, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır